Uborka- “üresen” mennyi mindenre jó

Az a vélemény, hogy az uborka “üres”- nincs tápértéke, nem igaz.

Pozitív hatása lehet a gyomorrák megelőzésében, és lényegében a megfiatalodásban is segít.

Összetétele:
3.2% szénhidrát, fehérje és zsír csak 0.1-0.6% körüli és kevés rostmennyiség nagy mennyiségű vízzel (97%). Nagy mennyiségben tartalmaz C vitamint, valamint megtalálható benne az A, B vitaminok és karotin. Az ásványi anyagok közül megtalálható benne a kálium, kalcium, foszfor, vas, mangán és jód. Az összes zöldség közül az uborkának a legkisebb az energia értéke. Száz gramm csupán 14 kcal – val (58 kJ) látja el a szervezetet.

Fontos a szépségnek 
A nátrium és kálium közti kedvező egyensúlynak köszönhetően, felgyorsul a folyékony és mérgező anyagok távozása a szervezetből és pozitív hatással van a cellulitisz elleni küzdelemben. A szilíciummal együtt, természetesen hidratálja a bőrt, így ez frissességet és egészséges ragyogást kölcsönöz a bőrnek. A szilícium sav fenntartja a kötőszövetek egészséges állapotát, mely a bőr rugalmasságáról gondoskodik és lassítja a ráncok kialakulását.
Ezért szokásos használni a duzzadt, fáradt, irritált és égő szemhéjakra. Az uborka nyugtató hatását a C vitaminnak és a kávésav hatásának tulajdonítják. A kávésav egy antioxidánst, mely regenerálja a bőrt, megelőzheti a rákot és a gyulladásokat.
Sokan kozmetikai célokra használják az uborka kivonatát, a bőr regenerálódása érdekében. Erős tisztítószerek után, hasznos, ha az uborka héját a bőrbe dörzsöli.

Terápiás hatásai
Bár a gyümölcsök is gazdagok vitaminokban és ásványi anyagokban a gyomorrák megelőzésére, mégis a zöldségeknek jobb a hatásuk. Az első helyet a káposzta foglalja el, majd őt követi a saláta és a friss uborka.
Nagy mennyiségű káliumot és kevés nátriumot tartalmaz, ezért ösztönzi a vízhajtó hatást. Tehát hatással van a vérnyomásra, pozitívan befolyásolja a fájdalmas vizelést, és a vesebetegségek megelőzésében is segíthet. Oldja a húgysavat és jótékony hatással van azon személyekre, akiknek vesekövük vagy húgyúti problémájuk van. Annak érdekében, hogy megőrizze az uborka a vízhajtó hatását, nem szabad sósan fogyasztani.
Pozitív hatása van a reumás betegségekre is- a szilícium sav fenntartja az egészséges kötőszövetet, az izmokat, szalagokat, porcokat.
A nyers uborka élelmi rostjának köszönhetően szabályozhatja a bél működését és védheti a szervezetet a rákkeltő élelmiszerek káros hatásaitól.

Ideális a diétához

Az uborka jó a diétás étrendhez. Az élelmi rostok megduzzadnak és csökkentik a zsír és a cukor felszívódását. Ennek a hatásnak köszönhető, hogy jó a diétázáshoz. Akárcsak a saláta vagy leves, fokozza a telítettség érzést. Mivel kevés mennyiségű cukrot és zsírt tartalmaz, akár cukorbetegeknek is ajánlott, a szívbetegségekkel vagy magas vérzsírral küzdőknek, vagy csak egyszerűen azoknak, akik nem kívánnak elhízni.

uborka1

MINDEN VÉLEMÉNY SZÁMÍT!